DomovFAQPortálHľadaťRegistráciaPrihlásenieShopsBands
Fórum

Share | 

Vegetariánsto

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down 
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Goth_Konigin

Female
Počet príspevkov : 210
Registration date : 06.08.2008

OdoslaťPredmet: Vegetariánsto   14.08.08 0:53

Tak teda, ja som bola 2 roky prísnou vegetariánkou.. Ani sa nepýtajte čo ma k tomu viedlo :D Dávam tým aj najavo úctu k zvieratám, ktoré sú týrané v nehumánnych a nedôstojných chovoch, odmietam platiť a podporovať celý ten pokazený hnusný biznis zo živými tvormi. Mala som ročnú prestávku (hlavne kvôli rodičom), ale nezvládla som to a začala zase...
Taktiež ma veľmi ovplyvnili niektoré články, a hlavne fakty, môžem uviesť príklad :
"Jednoduché výpočty nám ukazujú, že plocha poľnopôdy, ktorá uživí jedného mäsožravca by nasýtila 14 vegetariánov, a až 50 vegánov. Treba myslieť na 40 000 hladných detí v krajinách tretieho sveta. Ak by sme v Európe a Amerike znížili spotrebu mäsa o 10% uživilo by sa navyše 300 000 000 ľudí!!! Pritom od hladu neprežije ročne asi 60 000 000 ľudí. TO SÚ UŽ VÁŽNE ARGUMENTY, ABY SME SKONCOVALI S JEDENÍM MASA !"

Už Ovídius v časoch antiky napísal: "Prestaňte, ľudia, telo si zneucťovať pokrmom z mäsa! Na poli rodia sa plody, pod ťarchou ovocia k zemi kloní sa konár a z viniča visia dužnaté strapce. Rastie dosť sladkých rastlín i takých, ktoré sa dajú zmäkčiť a zlahodiť ohňom. Nikto vám neberie spred úst biely mok mlieka a plasty medu z voňavých kvetov. Bohatstvom darov vás zahŕňa zem a ponúka hojnosť lahodných plodov a jedla, pre ktoré netreba vraždiť. Jedine zvieratá tíšia hlad mäsom, ale nie všetky. Napríklad kone, lichva a drobný statok, to všetko živí sa trávou a pokrmom z bylín, kým zvieratá krutých, surových sklonov sa tešia hostine z mäsa a krvi...Ach, aký velký zločin pchať útroby do vlastných útrob, pažravé telo si vypásať telom pobitých zvierat, na úkor života a živého tvora si uchovať život! Niet vari pri takej hojnosti plodov, čo matka zem rodí, pre teba rozkoše väčšej, ako hrýzť ostrými zubami mäso nešťastnej obete a v šľapajách Kyklopov kráčať? Vari len vtedy, keď zabiješ iného tvora, si môžeš utíšiť hlad a zasítiť hanebnú pažravosť brucha??"

A čo tak výroky iných:

Plutarchos : ,,Aký to zápas o existenciu alebo nezahatateľná hlúposť vás prinútila poškvrňovať si ruky krvou, vás, podotýkam, ktorí ťažíte zo všetkého, čo je zlé a využívate všetky výhody existencie? Prečo ničíte Zem, akoby ona nebola schopná vás uživit a nakŕmiť? "

Schopenhauer: ,,Je mylné nazdávať sa, že náš vzťah k zvieratám nemá mať morálne aspekty alebo...že voči zvieratám nemáme nijaké záväzky - to dokazuje neokrôchanosť a barbarstvo...Súcit k zvieratám je tak silne zviazaný s dobrotou charakteru, že možno tvrdiť: kto je krutý ku zvieratám, nemôže byť dobrý človek."

L.N.Tolstoj: ,,Mäsozravosť je pozostatok najprimitívnejšieho barbarstva..."

Slávni vegetariáni:Sokrates, Platón, Seneca, Rubens, Rubens, Shopenhauer, Nietzsche, Albert Schweizer, Franz Kafka, G.B.Schaw, L.N.Tolstoj, Kim Basinger, Richard Gere, Paul McCartney, Sting, Madonna, Pamela Anderson, Shaina Twain

Myslím, ze som sa už rozpísala dosť.. aký je váš názor? Myslíte si o vegetariánoch, že sú to chorí ľudia?
Návrat hore Goto down
Anonymný
Anonymný

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   14.08.08 21:49

zaujimave ale ja sa masa nevzdam....maso co jem urcite nieje s tyranich zvierat..u deda mame vlastne cela familia a viem jak je o nich postarane,len sem-tam sa stane ze mame maso s obchodu...
a nepresvecia ma ani tie cisla a hladne deti to dnes moze napisat hocikto...pride mi to ako kampan proti fajceniu same cisla a "fakty" uz mi tu chyba iba veta ze masozravci zomieraju mladsi...nech si kazdy papa co mu chuti clovek je vsezravec,podla mna nieje zdrave nejest maso
ale kolko ludi tolko chuti...
nj a este k tomu hladomoru...preco sa rocne spali v europe XYZ ton obila(neviem kolko to je) miesto toho aby s toho spravily potraviny a poslali to hladujucim ludom???lebo s toho nema nikto zisk..uz vidim spravy o rok na jar ako budu hlasit ze mame nadbitok obilia a prekrocili sme tu a tu EU normu a musime ho spalit a pritom tohto roku polnohospodari lamentuju aka bude slaba uroda koli povodniam a suchu....tak to uz bolo neraz a nielen u nas...
nj asi som napisal vsetko co som chcel Wink
Návrat hore Goto down
sinner

Male
Počet príspevkov : 88

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   19.08.08 19:16

Ja som maso nejedol rok a mam zvierata velmi rad ,ale vsetko ma urcite medze maso obsahuje aj zdroj vitaminov a tak som vlk ich z casu na cas poziera ,ale v malom mnozstve viac salaty a cestoviny ked maso nemam mesiace nevadi ,jem to co mam nie som vegetarian a asi nim ani nebudem ,je to vsetko divne ako by vlky jedli zihlavu a 3kozliatka sa odnaucali fajcit . Laugh

nezastavam spinavosti na jatkach a tyranie zvierat ani pokusy na nich pachane !!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat hore Goto down
oziris.dreaming

Male
Počet príspevkov : 66
Registration date : 17.08.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   20.08.08 13:19

mno tak ja sa priznam ze maso jedavam velmi casto, a trapi ma to... preco nie som vegetarian? mno lebo zeleninu proste neznesiem (myslim jej xut...nie ze mi nexuti..neznesiem ju) ...

samozrejme zo zdravotnych a inyx dovodov si myslim ze vegetarianstvo je super... ale treba zohladnit aj to ako sa kazdy citi (citi! nie to na co ma clovek xut :) ).

v dnesnej dobe mi pride trosku zvlastne ze "kvoli laske k zvieratam nejem maso"... skor by sa mi hodilo "kvoli laske k zvieratam ix nezabijam". .. ak sa dnes 10 ludi rozhodne prestat jest maso tak sa pocet usmrtenych zvierat urcite nezmensi, aj keby ix denne prestalo jest maso 1000 .... keby maso nebolo, tak ho nejem (ale asi ho prestanem jest aj tak ).

tak ok mno, inspirovali ste ma...od 1. septembra nejem maso ... dam vediet ako dlho som vydrzal :)
Návrat hore Goto down
http://arkanus.sk
Veronika

Female
Počet príspevkov : 333
Registration date : 18.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   22.01.09 21:57

No ja v buducnosti jest mäso nebudem ,ale teraz musim KYM SOM POD OTCOVOU STRECHOU a moji doma a vsetci okolo (okrem mna) hmmm su mäsozruti nooo...
Návrat hore Goto down
Goth_Konigin

Female
Počet príspevkov : 210

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   22.01.09 22:35

No vies, u mna doma taktiez neboli nadseni :D Dokonca, istu dobu kupovali len maso, aby nebolo nic ine na jedenie, a aby som nakoniec od hladu zjedla aj to.. len nic tym neziskali, akurat som nejedla absolutne nic, a po asi 2 tydnoch som v skole skolabovala :D Aspon si uvedomili, ze takto so mnou nepohnu.. mama nie je stale nadsena, no otec ma podporuje, alebo aspon respektuje... Ale u nas je to s tym "masozrutstvom" rovnake, takze chapem.. len som chcela, ze mna to proste nezlomilo, a robila som si co som chcela ja.. ako vzdy :D
Návrat hore Goto down
Black Cobra

Male
Počet príspevkov : 755
Registration date : 01.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   23.01.09 16:45

Cisla o umrtiach v tretom svete by sa nemali brat važne. Všade píšu že tam denne zomrie X tisíc ludí od hladu dakších X tisíc na AIDS, další na maláriu, žltačku, další sú vymasakrovaný pri občianskych vojnách... Myslim že keby sa to sčítalo tak zistíme že afrika už vymrela. Exclamation
Som človek, takže som od prírody všežravec. Preto by som mal jesť mäso. Nieje na tom nič barbarské je to evolúcia a tej sa nedá odporovať. Okrem toho naznášam zeleninu. Keď je niekto vegetarián kludne aj celý život tak nezachráni jediné zviera. Ak si v tescu nekúpiš kura tak si ho kúpi niekto iný. Tie zvieratá čo jeme sú už mŕtve a tým že ich niekto odmietne kúpiť im nijak nepomôže. A keby sa prestaly chovať zvieratá na meso tak by sa muselo zabiť ešte viac zvierat ako sa zabíja teraz. Napríklad prasatá sa chovajú jen kôli mäsu. Čo sa stane ak všetci ludia na svete prestanú jesť bravčové? Všetci prestanú chovať prasatá a keďže prasatá vo volnej prírode nežijú tak čo s nimi???
Vegetarianstvu nerozumiem ale je to každého osobná vec a mna nemá prečo trápiť kto čo je.
Veganstvo- tak to už je chore. Z čisto rastlinnej potravy človek nemôže byť zdravý.

Ale aby ste nepovedali že som vrah zvierat tak do večere nebudem jesť mäso. lol!
Návrat hore Goto down
Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   23.01.09 21:20

Goth_Konigin: no vies ja nechcesm jeste mäso a to uz vies,... ale musim chodit aj na skolske obedy a zase zeby som ich nezjedla ...no to by ma mrzelo ze rodicia mi platia obedy a ja na neho z vysoka s...m, ale zvykli si na to , ze nejedavam klobasy, slaniny,sunky atd. a uz vobec nie na ranajky a veceru alebo obedy v skole varia mesite a aj doma cez vikendy vecsinou mame mäso

Odkaz pre mortimera: vsimol si si VECSINOU !!! napisala som to uz spravne???
Question
Návrat hore Goto down
Morty

Male
Počet príspevkov : 1869
Registration date : 16.11.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   23.01.09 21:47

ee pise sa to väčšinou :D

Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   24.01.09 11:02

Joooj tak to jasne ze viem :D :D :D :D ,ale tak no mam lenive ruky...,ale pokrok som uz hadam urobila
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   24.01.09 13:48

sak mne je to jedno, pis ako ces ale je to tvoja vizitka a nasledne vizitka celeho fora

mat lenive ruky nie cool, skor naopak a potom s prispevkami plnymi gramtickych chyb vypadame jak banda nevzdelanych blbeckov, coz si zase myslim ze uplne blby tu nik nie je

aj ked priznavam ze moja ignoracia diakritiky tiez neni ktovieco ale mam na to dovod - poctivy oldschool, zacinal soms kompami robit ked este na tom nefungovala slovenska klavesnica Razz :D

Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 18:31

No tak sa budem snazit polepsit, aj ked to neslubujem ....ale snazit sa budem ....aj ked niekedy sa podari omylom stlacit ine pismenko .
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 18:39

preklepy su aj mojou velkou slabostou, zvycajne prehadzujem pismena bo lava ruka netusi co robi prava ked pisu a naopak

Martin

Male
Počet príspevkov : 169
Registration date : 18.09.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 19:55

Tak mäso jedávam to sa musím priznať hoci ma vegetarianstvo určitú dobu lákalo.Má to vela výhod ale aj nevýhody, pretože človek už je fyzicky uspôsobený ku konzumácii mäsa.Moja teta je vegetariánka ale po čase musela začať brať rôzne vitamíny a podobne ,pretože jej zistili že ma v krvi nedostatok bielkovín.
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 20:23

ja sa snazim teraz neak masicko redukovat nech idu kila dole ale vzdat sa ho uplne sa neda - ved je lacnejsie nez syr.. to nepochopim tu logiku, tnemalo by to byt logicky naopak? ako poslednych par tisicroci?

Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 21:18

No malo by to byt naopak ...ale pre nich je syr inetligentnejsi ,ma viac vyvinute zmysli a instinkty a vie sa aj lepsie pohybovat ...zato take kura nevie ani poriadne lietat ..a ked vyhodia do vzduchu kus syra tak asi sa mu to dari lepsie....hmmm
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 21:32

skor som mal na mysli ze kravu zabijes a nie je z nej dalsi uzitok cize je to vzacnejsi zdroj obzivy a to sa rovna vyssej cene kdezto podojit ju mozes viackrat, vyrobit syra po milu jarmilu.

zase ono aj svab ma viac rozumu nez syr ale fakt neviem v akych cenach sa pohybuje kilo svabov :D

Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   29.01.09 21:34

Musim sa pochvalit ,ze aj ja mam viac rozumu nez syr :D ..mozno scratch
a tie svaby ani nespominaj
Návrat hore Goto down
without emotions

Female
Počet príspevkov : 170
Registration date : 21.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   30.01.09 21:33

Ja som vegetarianka uz sedem rockov,a ani mi nijak nikdy maso nechybalo k zivotu:) Ako nahrada mi dostatocne staci soja,ovocie a zelenina a vsetky tie akoze zdrave veci:-))) Ale ja za to nemozem,mne to proste nenormalne chuti:-) A nasledky z toho nemam ziadne,pretoze ked sa citim zdravo tak nie je sance aby som bola nejak chora alebo mala oslabenu imunitu:)
Návrat hore Goto down
without emotions

Female
Počet príspevkov : 170
Registration date : 21.01.2009

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   30.01.09 21:35

A este tymto by som chcela podakovat mojej skvelej mamine ze vari kazdy bozi den niekolko chodov: jeden pre vsetkych nasich masozravcov a jeden pre mna bez masa Thumb Up No nelubili by ste ju?:)
Návrat hore Goto down
LizzieBathory

Female
Počet príspevkov : 136
Registration date : 29.12.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   05.02.09 23:01

ja som všežravec...ale tak zas nejaké bifteky a hamburgre a celkovo bravčové a hovadzie nemusím....ale také kurátko rybky mňam....ale skôr zjem kravu ako zajaca /trauma z detstva/
všeobecne sa riadim podla toho na čo mám chuť...v jeden deň je to len niečo light zeleninka....na druhý deň chcem rízek.
Snažím sa dať telu vyvážene to čo potrebuje v súlade s tým čo pýtajú chuťové poháriky...le nie vždy sa darí Razz
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   06.02.09 2:13

jak to citam tak akurat co som dostal chut na duseneho zajaca na smotane s brokolicou Razz juj, starka to vedela pripravit vo velkom style...

LizzieBathory

Female
Počet príspevkov : 136
Registration date : 29.12.2008

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   06.02.09 22:41

moju traumu zo zajačiny spôsobila práve babka...dala mi perkelt so slovami: To máš z toho tvojho protivného zajaca!
Návrat hore Goto down
Morty

Male

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   07.02.09 14:11

lol!

Veronika

Female

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   07.02.09 15:45

Ufff scratch ....nechcela by som zazit...ty mas ale milu babku !!!

A videli ste vcera sudnu sien????
Návrat hore Goto down
Sponsored content

OdoslaťPredmet: Re: Vegetariánsto   

Návrat hore Goto down

Vegetariánsto
Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Slovakia Gothic Forum  :: Miscellanous :: Rôzne-
Prejdi na: